Záhada 57 argentinských rybářů, kteří onemocněli koronavirem na moři

 • Argentina se pokouší vyřešit lékařské tajemství poté, co 57 námořníků bylo infikováno koronavirem po 35 dnech na moři, navzdory negativním testům celé posádky před opuštěním přístavu, informovala agentura AFP.
  Rybářský trawler Echizen Maru se vrátil do přístavu poté, co část jeho posádky začala vykazovat příznaky typické pro COVID-19, oznámilo ministerstvo zdravotnictví jižní provincie Tierra del Fuego v pondělí.

  Podle ministerstva byl po absolvování nového testu diagnostikován vir u 57 námořníků z 61členné posádky.

  Všichni členové posádky však podstoupili 14denní povinnou karanténu v hotelu v Ushuaia. Dříve měly negativní výsledky, uvedlo ministerstvo v prohlášení.

  „Je obtížné zjistit, jak byla tato posádka nakažena, protože 35 dnů nebyly v kontaktu se zemí,“ řekla Alejandra Alfaro, ředitelka zdravotnického ředitelství Tierra del Fuego.

  Tým zkoumá „příznaky v posádce, aby stanovil chronologii infekce “, řekl Leandro Balatore, vedoucí oddělení infekčních chorob v Regionální nemocnici Ushuaia. Uvedl, že věří, že se jedná o „případ, který není zdaleka ve všech lékařských publikacích, protože takové dlouhé inkubační období nebylo nikde popsáno“.

  „Stále nedokážeme vysvětlit, jak se příznaky projevily,“ řekl Balatore.

  Posádka byla na palubě lodi izolována a vrátila se do přístavu Ushuaia.

  Počet případů v Argentině přesáhl v neděli 100 000 a počet úmrtí se zvýšil o 1859.

  Většina infekcí je v oblasti Buenos Aires. / BGNES