Kaspická flotila zasadila další úder Islámskému státu.

Rusko tvrdí, že Kaspická flotila zasáhla infrastrukturu Islamského státu.
Střely prý zasáhly dílny na výrobu granátů a výbušných zařízení, velitelská centra i muniční sklady.

DAMAŠEK / MOSKVA. Ruské ministerstvo obrany informovalo, že čtyři ruské válečné lodě zasáhly v noci na čtvrtek v Sýrii infrastrukturu Islámského státu (IS).

Střely zasáhly dílny na výrobu granátů a výbušných zařízení, velitelské centra, muniční sklady, sklady pohonných hmot a výcvikové tábory, uvádí se podle agentury Reuters v prohlášení na internetové stránce ministerstva obrany.

Údaje z dronů

Agentura Interfax citovala prohlášení hlavního velitele ruského vojenského letectva Viktora Bondareva, který upřesnil, že od 30. září, kdy se začala ruská operace v Sýrii, ruské letouny zasadili objektům IS dohromady 112 vzdušných úderů.

Bondarev doplnil, že všechny bomby a rakety zasáhly určený cíl. Každé akci podle něj předchází důsledná příprava posádky nebo obsluhy.

„Studujeme údaje získané z dronů, jakož i snímky vesmírné rozvědky,“ uvedl. Upřesnil, že po návratu z mise se vyhodnocuje úspěšnost každé z posádky letadel, mimo jiné i na základě záběrů z družic, bezpilotních letounů a údajů vojenské rozvědky.

Rusko konzultuje s Irákem a Iránem

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov podle agentury RIA Novosti uvedl, že Rusko konzultuje trajektorii okřídlených raket vypalovaných z válečných lodí Kaspické flotily s Irákem a Iránem.

Bondarev zdůraznil, že během ruských leteckých operací v Sýrii nebyl zasažen žádný civilní objekt.

Syrská opozice i západní státy však tvrdí opak: podle nich došlo k obětem na životech z řad civilistů, jakož i k zásahu pozic umírněné syrské opozice, která bojuje proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada.