Herec Lubomír Lipský zemřel ve spánku

Ve věku 92 let zemřel herec Lubomír Lipský. Informaci zveřejnil Blesk.cz. Herec prý zemřel dnes v Thomayerově nemocnici v Praze. Ve vinohradské nemocnici byl Lipský hospitalizován již více než měsíc. Jednalo se prý o dehydrataci organismu a výpotek na plicích.

Před zhruba dvěma týdny se hercův vnuk Matěj Lipský (39) radoval z určitého zlepšení jeho zdravotního stavu.

„Už prý trochu pookřál,“ řekl tehdy redaktorům portálu Blesk.cz.

V Thomayerově nemocnici se o Lubomíra Lipského starala také jeho snacha, která zde pracuje jako primářka.

Již na jaře měl herec velké problémy s páteří, špatně chodil i mluvil. Přesto se měl ještě objevit v pohádce Korunní princ, kterou natáčí režisér Karel Janák. Nakonec ze všeho sešlo, i když Lipský uměl svou roli nazpaměť.

Lubomír Lipský měl prý namále už v roce 2004, kdy dostal po kousnutí klíštěte lymskou boreliózu, ochrnul a nemohl chodit.

O šest let později měl mozkovou příhodu a po krvácení do mozku se musel začít učit znova chodit.

Že byla současná hospitalizace vážná, naznačil i jeho velký přítel Jan Skopeček (90): „Chtěli jsme ho s Ladislavem Trojanem navštívit, a on nás nechce vidět. A to svědčí o mnohém, že nechce vidět kamarády. Já se bojím, že už se nám z té nemocnice nevrátí,“ svěřil se Skopeček Blesku.

Herec podle jeho vnuka zemřel ve spánku.

Lubomír Lipský se narodil 19. dubna 1923 v Pelhřimově. Se svým bratrem Oldřichem založil v Pelhřimově ochotnické divadlo, v roce 1945 byl jedním ze zakladatelů Divadla satiry. Celých čtyřicet let mezi roky 1950 a 1990 byl členem souboru Městských divadel pražských. Od roku 1996 působil v Divadle ABC.

V jeho filmografii nalezneme téměř stovku filmů. První je z roku 1946 a poslední z roku 2013.