Viagra za pár kaček?

Již někdy v roce 2002 o kotvičníku podal svědectví J.X.Doležal. Znělo velmi nadšeně:

“Ten čínský plevel prostě prokazatelně funguje jako to, co se očekávalo od elixíru mládí. Jenom se o něm neví a nikdo se neshodne v dávkování natě.”

Archiv – článek

Většinou se o něm hovoří jako o přírodním afrodiziaku. Obsahuje různé přírodní steroidní saponiny, které mají mít schopnost zvýšit u mužů hladinu hlavního pohlavního hormonu testosteronu až o 30%

Při výzkumu účinků kotvičníku v ĆR se mezi muži staršími padesáti let, kteří nemají zjevné problémy s andropauzou a chtěli účinky kotvičníku dobrovolně vyzkoušet, zatím nenašel jediný, který by po měsíčním užívání přípravku pochyboval o jeho zdravotní prospěšnosti a celkově pozitivním účinku na mentální i tělesnou svěžest. (Zdroj: www. spirala. cz, Synapse3000)

Z uvedeného je jasné, že taková bylina by se mohla dobře prodávat. Výrobce zdravotních přírodních produktů, Dr.Popov, nabízí 50gr. za 43 korun. Pokud jde však o cosi na bázi Viagry, nedali by muži víc než stovku za 100gramů?

Na zahrádce a bez chemie

Ing. Daniel Dušák Kotvičník pěstuje a prodává. Na jeho webu na adrese kotvicnik.info se můžeme dočíst, že se objevil prodejce, který nejprve okopíroval celý web a zprovoznil jej na doméně kotvicnik.eu. Další web zřídil na adrese kotvicnik.cz.

Tento nový  prodejce zázračné byliny je  firma Bílý medvěd Public Relations s.r.o. Držitel prestiční “České ceny za PR.”

Neřekl bych, že jde přímo o plagiátorství, problém bude spíše v tom, že jak Ing. Daniel Dušák, tak Bílý medvěd trochu šetřili a  využili proto nějakou hotovou šablonu ve službě Webnode. Nutno podotknout, že od společnosti, která nabízí mezi svými službami kompletní vytvoření webové prezentace  nebo optimalizaci pro internetové vyhledávače, bychom určitě čekali něco víc, než web postavený na Webnode, což je služba, která je primárně určena těm, pro které by byl návrh a provoz vlastního webu příliš složitý.

Bílý medvěd Public Relations tedy prodává Kotvičník, neboli Tribulus terrestris. Už jsme si řekli, že Dr. Popov tuto bylinu nabízí za 43,- Kč (50 gramů).

Web kotvicnik.cz (kotvicnik.eu) který provozuje B.M.P.R. (Bílý medvěd Public Relations s.r.o.) nabízí balení 100 gramů za 480,- Kč + poštovné.

Web kotvicnik.info, který provozuje Ing. Daniel Dušák, nabízí kotvičník usušený v sušičce za 599,- Kč 100 gramů.

Je možné, že by kotvičník, který prodávají firmy zabývající se prodejem bylin, byl téměř desetkrát horší?

Bulharský Kotvičník

Zavolal jsem do firmy F-Dental Hodonín s.r.o., která se obchodem s bylinami zabývá. V jejich nabídce je možné zakoupit 50 gramů Kotvičníku za 41,- Kč.

Podle společnosti je cena nízká  díky tomu, že dovážejí a prodávají Kotvičník z Bulharska, kde je jeho pěstování mnohem levnější než u nás, kde pro to nejsou vyhovující klimatické podmínky.

Na dotaz, zda tedy není jejich Kotvičník horší, než ten v cenách okolo desetinásobku, který lze nakoupit na internetu, odpověděli zástupci firmy záporně. Naopak se domnívají, že jejich Kotvičník, vypěstovaný v Bulharsku je ještě kvalitnější, neboť má pro růst vhodnější podmínky.

Zhodnocení nechť si každý udělá sám. Každý má totiž právo investovat své poctivě vydělané peníze do čeho chce. V dnešní době bych však důrazně doporučil, před investicí trochu gůglovat

Related Posts

About The Author