Versace expanduje

Italský módní dům Versace plánuje do poloviny října vytvořit užší seznam zájemců o koupi minoritního podílu ve firmě. Jméno nového partnera, který by měl vlastnit ve firmě podíl 15 až 20 procent, má být znám do konce tohoto roku.

Oznámil to generální ředitel společnosti Gian Giacomo Ferraris na tiskové konferenci před představením nové módní kolekce firmy na jaro a léto 2014.

Versace je v současnosti jednou z mála luxusních firem v rodinném vlastnictví. Firma Versace však plánuje masivní expanzi do zahraničí, včetně Asie, a hledá investora, který by jí v tom pomohl.

Photo Credit: emdot

Agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje minulý týden napsala, že firma Versace, jejíž oděvy oblékají hvězdy jako Lady Gaga a Madonna, plánuje prodat až pětinový podíl. Dohoda by měla ohodnotit celou skupinu na 1,2 miliardy eur.

Ferraris v sobotu informaci agentury Reuters potvrdil. Společnost chce prodat podíl 15 až 20 procent a dodal také, že nového investora začala firma Versace hledat zhruba před rokem. Do tří až pěti let by pak Versace mohl vstoupit na burzu.

Firmu Versace založil v roce 1978 módní návrhář Gianni Versace. Hlavním akcionářem firmy s podílem 50 procent je Allegra Versace, jejíž tento podíl přenechal její strýc Gianni Versace. Její matka Donatella, která je i hlavní módní návrhářkou firmy, vlastní podíl 20 procent.

Zbývající podíl vlastní Santo Versace, bratr Donatelly. Hrubý provozní zisk firmy loni stoupl o 20 procent na 46 milionů eur . Příjmy se zvýšily také o 20 procent na 408,7 milionu eur.

Related Posts

About The Author