V jaké jste skupině?

Zajímá vás tajemno a věda? Nestačí vám informace z lifestylových časopisů? Potom je nutné navštívit weby, které se zabývají alternativními teoriemi, které se těší pozornosti u specifické části obyvatelů země.

Jedním z hlavních zástupců této alternativní informatiky je u nás WM magazín. Narazíte zde na články jako: Na palubách letadel hrozí nebezpečný ozon nebo Lež o mikrobech. Osvětu šíří Jiří Matějka a jeho časopis si můžete nechat zasílat i v tištěné podobě. To je však pouze jednosměrná cesta. Co když nechcete jen pasivně přijímat informace, ale chcete se aktivně podílet na jejich šíření?

Pro alternativce všeho druhu není určitě lepšího místa než Fórum U Pramene. Zajímáte se o automobily na alternativní pohon? Chcete svou škodovku přebudovat na pohon vodíkem? Věříte na Chemtrails nebo snad na vyléčení všech nemocí pomocí tajuplné, avšak jedovaté chemikálie MMS? Pak je toto fórum jako určené pro vás. Lidé zde experimentují a nadšeně sdělují výsledky.

Cítíte se unavení nebo vyhořelí? Pak si přečtěte o účincích Kotvičníku zemního. Dozvíte se, že těm, kteří jej vyzkoušeli, se zázračně zlepšil zrak, dostali spoustu energie a jejich sexuální vitalita prudce stoupla. Někteří dokonce tvrdí, že jim mizí Tinitus a zlepšuje se sluch. Není divu, že se objevili podnikavci, kteří tuto bylinu na internetu prodávají za téměř 600,- Kč za 100 gramů (běžná cena 80,- Kč).

I to jsou atributy demokracie a svobody. Můžete psát cokoliv, nesmíte však čemukoliv věřit. “Co je psáno, to je dáno” už dávno neplatí.

Můžou nám tedy pomoci “babské rady” z alternativních serverů? Jak říká  farmakolog a praktický lékař Jean-Jacques Aulas: “Placebo efekt působí vždycky, je ale mnohem účinnější při léčbě subjektivních potíží jako je bolest, úzkost, deprese a podobně. Například bolesti olytraumatizovaných pacientů utišujeme morfinem. Standardní dávka morfinu odstraní více než polovinu bolesti u 75 % pacientů. Když jim za stejných podmínek podáte místo morfinu placebo, účinek je stejný u 56 % pacientů!”

Důležité je tedy zjistit pouze to, v jaké skupině se nalézáte.

Related Posts

About The Author