Uvěznili nám Slováci Klause?

Demonstrace na Václavském náměstí ze dne 21.4.2012, která si vytkla za smělý cíl svrhnout vládu, vlastně už skončila. Lidé se pomalu rozcházeli. Někteří z nich však nevěřícně zírali na muže, který sedí v přívěsném vozíku na stoličce, za bytelným mřížovým.

Už to samo o sobě by mohlo přitahovat lidskou zvědavost. Pokud však zjistíme, že se nejedná o „obyčejného člověka“, ale o hlavu státu, nevšední zážitek je na světě. Nadšení diváků nebralo konců. Všichni si uvězněného Václava Klause fotí, vědouce, že se jedná o situaci, které se v reálném životě nikdy nedočkají. 
Okamžitě se mi vynořuje myšlenka, že by nebylo od věci, nabízet takové zamřížované přívěsy i pro ostatní politiky. Poptávka by tu rozhodně byla.

Zajímavé je, že přívěsný vozík s mřížemi, za kterými seděl usmívající se Václav Klaus, měl slovenskou poznávací značku.

Byl to snad vzkaz od našich slovenských bratří? Není to tak dávno, co nám musel slovenský deník SME říci to, co si naše bezzubé deníky formulovat netroufnou. Děkujeme tedy slovenským bratřím za Václava Klause, i za ten přívěsný vozík s mřížemi. Nejsme sice na Islandu, aby se u nás politici museli zodpovídat ze svých činů, ta představa je však neuvěřitelně lákavá.

Categories: 

Related Posts

About The Author