Spolek Šalamoun a Václav Klaus

Spolek Šalamoun se nebývale ostře pustil do státního zástupce Marka Bodláka. Informoval o tom server Novinky.cz.

Spolek Šalamoun žádá kárnou žalobu a dočasné zproštění výkonu funkce pro pražského státního zástupce Marka Bodláka, který si v únoru dovolil kritizovat prezidenta Václava Klause, za udělení milosti bývalé kvestorce Metropolitní univerzity v Praze, Anně Benešové. Tu soud  v  listopadu minulého roku uznal vinou z toho, že v letech 2001 až 2009 nechala zadarmo studovat přes padesát různých úředníků, o kterých si myslela, že mohou škole prospět.

Milost dostala Anna Benešová také s odůvodněním, že se stará o nemocného manžela. Vzhledem k tomu, že však dostala pouze podmíněný trest, byla milost pro Benešovou vnímána značně negativně. Podle iDnes.cz měla Anna Benešová udržovat přátelské vztahy s Lívii Klausovou.

Marek Bodlák se k tomu vyjádřil v rozhovoru pro televizi Prima:

„Je poněkud zvláštní, že právě v korupční kauze je opět udělena milost, protože faktem je, že to není první případ korupce, kdy byl pachatel omilostněn,“

Podle předsedy spolku Šalamoun Johna Boka, který podnět na zahájení kárného řízení s Bodlákem podepsal, nemá státní zástupce na kritiku prezidenta právo.

„Pan státní zástupce nepochybně podlehl veřejnému mínění a názorům hlídacích podvraťáků demokracie a ve svých projevech zašel až do kritiky ústavy, kterou smí pouze chránit, nikoli zpochybňovat. Za ochranu ústavnosti je mimo jiné nepřiměřeně dobře placen,“ napsal Bok ministrovi.

Samotný Bodlák si  však žádného pochybení není vědom.

„Státní zástupce není nesvéprávným občanem, který by se nesměl k ničemu vyjadřovat a není ani žádným subalterním státním úředníkem, jak tvrdí Bok a jak by si možná někteří přáli,“ reagoval na podnět spolku Šalamoun.

Spolek Šalamoun a zvláště jeho předseda J.Bok byl prezidentův kandidát na místo Ombudsmana. To se sice nepodařilo, nicméně vzájemné sympatie mezi J.Bokem a V.Klausem tím v žádném případě neutrpěly.

Jen nedávno tedy spolek Šalamoun protestoval proti “Ostouzení JUDr. Sváčka”, kterého se snažil V.Klaus protlačit na místo ústavního soudce. S tímto krokem se však veřejnost neztotožnila.

Sváček působil po studiu práv jako soudce Obvodního soudu pro Prahu 6 a 8. Městský soud v Praze vede od roku 1999, o čtyři roky později odmítl křeslo ministra spravedlnosti a zároveň začal radit prezidentovi.

“Když je někdo idiot, tak je idiot, jakápak urážka.” John Bok.

Related Posts

About The Author