Slováci zakázali prodej kořalky

Na Slovensku stopli prodej všech výrobků likérky Drak
Inspektoři momentálně kontrolují stahování všech lihovin s označením Likérka Drak pro možný obsah škodlivého methanolu.

Výrobky s označením Likérka Drak, sro, Česká republika, distribuované po 1. lednu 2012 se od úterý nesmí objevit na pultech Slovenských obchodů.

Státní veterinární a potravinová správa (ŠVPS) SR totiž v úterý vydala na základě hlášení v rychlém výstražném systému pro potraviny, zákaz jejich uvedení na trh.

Jak dále informuje ŠVPS, Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ČR ve výrobku s názvem „Originál vodka jemná“ zjistila přítomnost škodlivého methanolu. Podezření na výskyt této toxické látky má SZPI iv případě dalších lihovin od českého producenta.

yo ho hoCreative Commons License jenny downing via Compfight

Všechny výrobky již přikázala SZPI stáhnout k výrobci a toto preventivní opatření odůvodňuje zájmem o ochranou zdraví spotřebitelů. Nalezené lihoviny s obsahem metanolu totiž podle údajů ŠVPS neměli označenou výrobní dávku.

Inspektoři regionálních veterinárních a potravinových zpráv (RVPS) SR momentálně kontrolují stahování všech lihovin s označením Likérka Drak do centrálních skladů.

„Zástupci likérky Drak jsou vyslýcháni policií. Zástupci Verdana (distribuční firma likérky Drak, pozn. Red.) Jsou hledání policií a pokračuje vyšetřování,“ uvádí na své internetové stránce ŠVPS.

Related Posts

About The Author