Pokud bych se stal ministrem školství, do Věcí veřejných nevstoupím, řekl náměstek Nantl

PRAHA (MEDIAFAX) – Svou vizi dalšího směřování ministerstva školství (MŠMT) a možnosti řešení jeho problémů představil v úterý na jednání výkonné rady Věcí veřejných náměstek pro legislativu MŠMT Jiří Nantl. Po schůzce s vedením strany prozradil, že ani pokud by zvažoval stát se ministrem, do VV by nevstoupil.

„Nejsem v tuhle chvíli kandidát. Já byl požádán vedením té strany, abych s nimi diskutoval o situaci v rezortu, o možnostech, které tam jsou. Já jsem velmi otevřeně a myslím si, že i tvrdě v některých momentech jim sdělil svůj pohled na současnou politickou situaci a agendu toho rezortu,“ vysvětlil novinářům po jednání Nantl.

Jako odborný státní úředník by prý nejraději podpořil silného stranického ministra. „Je to pro mě velmi těžká věc, protože já jsem kariérní úředník. Už tímhle překračuji určitou hranici, kterou já se snažím držet z hlediska apolitičnosti státní správy. To znamená, že pravděpodobně s novým ministrem budu muset diskutovat, zda on si bude přát, abych já setrval v rezortu,“ uvedl.

Pokud by prý dostal od vedení Věcí veřejných nabídku stát se novým ministrem školství, čekalo by ho velmi těžké rozhodování. V každém případě by však podle svých slov nebyl stranickým ministrem.

„Je pro mě velmi těžké v téhle složité době, kdy řada lidí má pocit, že všechno je jedno, se k tomu takto postavit. Velmi složité rozhodování, které já nechci blíž komentovat,“ uvedl.

Ačkoliv se domnívá, že atmosféra ve společnosti je špatná, její problémy nejsou až tak závažné. „Většina problémů v rezortu se při stabilitě vlády dá zvládnout,“ domnívá se.

Výkonná rada Věcí veřejných zasedá od úterní osmé hodiny ranní. Na své jednání si pozvala i možné kandidáty na uvolněný post ministra školství. Návrh výkonné rady podle předsedy Radka Johna (VV) ještě potvrdí grémium VV ve čtvrtek. Jako první se prý jméno kandidáta dozví od strany premiér Petr Nečas (ODS).

Categories: 

Related Posts

About The Author