Libyjská dezinformace

Podle amerického ministerstva zahraničí se před americkým konzulátem v Bengází v Libyi nekonaly žádné muslimské protesty proti antimuslimskému filmu „Nevinnost muslimů“.
Americký velvyslanec Chris Stevens a tři další zaměstnanci konzulátu byli zavražděni extremisty z al-Kajdy. Na konzulát posléze vnikli „plenitelé“.

Zdá se, že se žádná demonstrace na protest proti antiislámskému filmu nekonala. Útok na konzulát byl velmi pečlivě naplánován. Ostatně bombový útok na konzulát se odehrál také v červnu tohoto roku. Zdá se, že se někdo snažil využít film k obhajobě vlastního selhání.
V této souvislosti je totiž zajímavé, že americké ministerstvo zahraničí navzdory protestům zaměstnanců konzulátu odvolalo speciální ochranný tým.

Republikáni v kongresu nyní obviňují prezidenta Obamu, že bezpečnostní opatření v Libyi zanedbal.
Kongresový výbor také prošetřuje, proč došlo k šíření mylné informace, že za smrtí velvyslance jsou demonstrace proti filmu.

Bezprostředně po teroristickém útoku, který stál život čtyř amerických občanů, prezident Barack Obama ani ministryně zahraničí neinformovali veřejnost, že se jednalo o teroristický akt. Místo toho byla puštěna do světa vymyšlená historka o demonstracích proti antimuslimskému filmu „Nevinnost muslimů“.

 

Mluvčí Bílého domu Jay Carney ve středu novinářům řekl, že s odstupem času se ukázalo, že není pochyb o tom, že bezpečnostní opatření na konzulátě byla nedostatečná. Od roku 2011 byla částka na obranu velvyslanectví snížena o stovky milionů dolarů.

Zdroj:

http://link.jonyx.info/dept-attack

 

Related Posts

About The Author