Když USA kácí les

Někde jinde, někdo jiný

Pro mnoho Američanů se dějí tyto „popravy“ kdesi daleko a rozhodně se netýkají Američanů. Tento názor však zpochybňuje Bill Van Auken ve svém článku Institucionalizované státní vraždy a volby 6. listopadu.

Hovoří zde o smrti amerického občana, duchovního Anwara al-Awlakiho, zavražděného raketou z bezpilotního letounu v Jemenu v září 2011.

I když, duchovní je označení pro muže spjatého s bohem. Pokud se jedná o Islám, představa zřejmě bude muset být korigována, neboť Anwara al-Awlaki je  podle médií Usama bin Ládin internetu. To také dává jasnější odpověď, proč bylo tlačítko zmáčknuto v případě „duchovního“, radícího, jak zabíjet pohanské psy.

Nic to ale neříká o jeho 16letém synu Abdurahman al-Awlakim a sedmnáctiletém bratranci, kteří byli zavražděni dalším útokem jen o dva týdny později. Nikdo z nich nebyl z ničeho obviněn, neproběhl žádný soud.  Pouze někdo zmáčkl tlačítko a chlapci byli roztrháni na kousíčky.

2 % úspěšnosti aneb kdo určuje cíl?

Problémem není jen samotný fakt, že někdo kdesi na jiném konci zěměkoule rozhoduje o jiném lidském životě. Lze snad pochopit motivaci těchto lidí, kteří se domnívají, že jedině síla může přinést mír? Nezbývá než doufat, že se domnívají, že dělají správnou věc. Mají informace, které nemáme a mnohdy ani nikdy mít nebudeme.

Na co je však třeba zaměřit pozornost, je způsob, jakým CIA získává své „cíle“. Logická úvaha by byla ta, že tam někde v utajení pracují Jamesové Bondové, pátrající a informující své nadřízené do Washingtonu.

To by samozřejmě nefungovalo. Hlavní práce spočívá na bedrech informátorů, konfidentů nebo chcete-li udavačů,  kteří prostě jen napráskají někoho, o kom se v lepším případě domnívají, že by mohl být  „cíl“, v horším případě prostě někoho vyberou, protože to je to, za co dostávají zaplaceno.

[adsenseyu1]

Related Posts

About The Author