Helicoptershow jsou tu po jedenácté

Hradec Králové – Na jedenáctém ročníku tradiční akce s názvem Helicoptershow, která se bude konat ve dnech 18. – 19. května na královéhradeckém letišti, se představí přední výrobci vrtulníků. Pořadatelé připravili pro návštěvníky unikátní ukázku, a to první veřejné vystoupení lehkého vrtulníku GUIMBAL CABRI G2 od společnosti Lion Helicopters.

By: Arctic Warrior

Svou účast na výstavě přislíbili přední světoví výrobci vrtulníků: společnost Eurocopter, prodejci vrtulníků Sikorski (Schweizer), výrobce vrtulníků BELL se svým nejnovějším modelem typu BELL 429, autorizovaný dealer vrtulníků Robinson pro Českou republiku společnost NISA AIR, letecká škola Blue Sky services s vrtulníky Bell 206, prodejce ULL vrtulníků společnost Mamba Air, výrobce ultralehkých vírníků společnost Nirvana Systems, zástupce Letecké záchranné služby ze Slovenska s vrtulníkem Agusta, akrobatický speciál a mnoho dalších.

Dále se budou na Helicoptershow prezentovat Nadace Terezy Maxové, Nadace Divoké husy, AFS Mezikulturní programy ČR, Armáda spásy a zástupci z americké, italské a nizozemské obchodní komory.

Součástí doprovodného programu budou ukázky zásahu záchranných složek

V rámci doprovodného programu se kromě leteckých modelářů, kteří tradičně zahajují letecký den, souběžně představí na třech různých stanovištích Policie České republiky, hasičské jednotky a sbor dobrovolných hasičů.

„Jejich ukázky budou ve spolupráci s pracovníky Červeného kříže zaměřeny převážně na prevenci a dodržování bezpečnosti a na záchranu lidských životů v různých situacích běžného života. Praktické ukázky práce hasičů při vyprošťování osob z havarovaných vozidel budou moci diváci sledovat z bezprostřední blízkosti,“ uvedl zástupce pořadatele Daniel Tuček ze společnosti DSA.

Asociace Záchranného kruhu bude zábavnou formou předvádět první pomoc především pro nejmladší diváky. Leteckého dne se zúčastní také režisér Filip Renč včetně herců nového českého seriálu  Sanitka.

Agentura Commservis.com

Categories:

About The Author