Chystá se obvinění ruských vzdušných sil?

MOSKVA – Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že ruské letouny zasáhly dnes 12 cílů Islámského státu v Sýrii. Teroristé zde začali přesouvat zbraně a obrněná vozidla do obytných oblastí ve snaze uchránit je před útoky.

Ministerstvo v prohlášení informovalo, že ruské letouny uskutečnily přibližně 20 náletů a zničili několik zařízení Islámského státu. Útoky podle sdělení vyvolaly v řadách militantů paniku, spěchali, aby ochránili svou výzbroj.
„Teroristé se snaží přesunout své zbraně do obytných částí měst,“ citovala ministerstvo agentura Reuters.
„Bojovníci IS obvykle umisťují obrněná vozidla do blízkosti mešit, protože mají zkušenost, že se ně pokud možno nikdy neútočí.“

Ministerstvo také zveřejnilo fotografii, kterou podle něj udělalo bezpilotní letoun. Vidět je na ní obrněné vozidlo poblíž mešity na blíže neidentifikovaném místě.
„Nevylučujeme, že zde stejně jako v dalších obydlených oblastech teroristé úmyslně připravují provokace, jako je například vyhození mešit do vzduchu, aby mohli vyrobit podvržené fotografie a videoklipy, které pak využijí pro obvinění ruských vzdušných sil,“ dodalo ministerstvo.

Trochu jinak to vidí však Británie. „Naše důkazy ukazují, že používají nenaváděnou munici v obydlených oblastech, zabíjejí civilisty a bombardují Syrskou svobodnou armádu (FSA) bojující proti Asadovi,“ řekl britský ministr obrany Michael Fallon v  rozhovoru pro list The Sun (zdroj: ceskenoviny.cz).

Podle informací ČTK ruské letectvo v Sýrii bombardovalo pozice radikálů z Islámského státu (IS) ve městě Palmýra v centrální části země a také v severní provincii Halab.ruske-letectvo2

 

Uvedla to syrská státní televize s odvoláním na zdroj z armády. Ruské ministerstvo obrany informace o útoku na Palmýru však následně popřelo.

Mluvčí ruského ministerstva obrany informace o útoku na Palmýru důrazně popřel a označil je za „lži zahraničního tisku“.

„Je to absolutní lež, naše letectvo v Sýrii neútočí na obydlená místa, tím méně pak na lokality s architektonickými památkami,“ řekl ruským novinářům armádní mluvčí Igor Konašenkov.

Related Posts

About The Author