Banánová hladovka se osvědčila?

Třiatřicetiletá Yulia Tarbathová chtěla svůj organismus „postavit na nohy“ a zbavit se chronické únavy, která ji trápila, podpořit plodnost, odstranit kruhy pod očima a zbavit se depresí.

Detoxikační procedůra kterou podstoupila, spočívala v tom, že nejedla nic jiného, než banány, uvádí naturalnews.com. Dvanáct dní měla na talíři jen toto sladké ovoce a vedle toho cvičila a hodně pila. Sama byla zvědavá, co se stane s jejím tělem po skončení diety. Nakonec byla velmi spokojená.

Banány pro ni byly jasnou volbou. Jde o druh ovoce, které je bohaté na výživné látky a navíc je i cenově dostupné. Díky konzumaci banánů na sobě žena zpozorovala pozitivní změny, co se týče fyzické, jakož i emocionální pohody.

Již po několika dnech si všimla, že se jí zlepšilo trávení. Jelikož nekonzumovala nic jiného než banány, její žaludek nebyl zatížen kombinací jídel a tak její trávení probíhalo bez jakýchkoliv problémů. Vláknina obsažená v ovoci totiž předchází zácpě.

Yulia Tarbathová tvrdí že změna se po banánové dietě projevila. Uvádí lepší koncentraci a soustředění, zvýšená pozornost, nebo zlepšenou paměť. Za to může tryptofan a draslík v banánech. Tyto látky se postarají o správnou hladinu kyslíku v mozku. Člověk je najednou čilejší, má více energie a tím pádem je i vnímavější.

Yulia je zastánkyní zdravého životního stylu. Vybírá si ty nejhodnotnější potraviny a pravidelně cvičí. Dokonce prostřednictvím své webové stránky informuje veřejnost o přednostech zdravého životního stylu. Přesto prý bojovala s hypoglykémii, kandidózou a změnami nálad.

Nyní Yulia konečně našla recept na své problémy. Je jím banánový „detox“. Jak tvrdí Yulia, dokonci i její okolí zaznamenalo změnu, která se s ní odehrála. Její pokožka byla jemnější a zářivější, vlasy lesklejší, a to přitom nepoužívala žádné speciální kosmetické přípravky. Vše jen díky banánům. Zachovají se tyto pozitivní změny i nadále, až se vrátí Yulia ke svému klasickému jídelníčku?

Zde je výčet toho, co vše si od banánů Yulia Tarbathová slibuje:

Upravují vysoký krevní tlak.

Posilují kosti a chrání srdce díky hořčíku.

Dají do pořádku trávení.

Mají antacidní účinek, zbaví vás pálení žáhy.

Jsou bohaté na vitaminy skupiny B uklidňující nervy.

Vysoký obsah železa v banánech stimuluje hemoglobin v krvi a pomáhá v případě anémie.

Banány, zařazené do pravidelné stravy, údajně dokážou snížit riziko infarktu až o 40%. Potvrdil to výzkum, zveřejněný v odborném časopise The New England Journal of Medicine.

Výše řečené zní velmi dobře a je možné, že banánová hladovka stojí za vyzkoušení.

Ostatně Banánové diety jsou velmi oblíbené i v případě že chcete shodit nějaká ta kila. O banánové dietě si můžete přečíst třeba zde

Na ovoce nebo banány ve stravě je však třeba hledět jako na zdroje nemalé energie z jednoduchých cukrů, které mají vysoký glykemický index. Přívod takové „rychlé“ energie musí být pod kontrolou, ať jsou to banány nebo meloun, chceme-li hubnout. A jo-jo efekt je tady přímo zákonitý!

Zdroj: Žena jedla len banány počas 12 dní. Výsledky detoxu sú ohromné

Další informace zde

 

Related Posts

About The Author