200 uprchlíků se popralo v Hamburku

Německá policie musela dnes přijet ukončit potyčku mezi dvěma velkými skupinami migrantů v uprchlickém středisku v Hamburku. Jde o jeden z několika incidentů naznačujících, že mezi migranty v Německu sílí napětí. Informuje o tom web zpravodajské stanice Deutsche Welle.

Přibližně 50 policistů bylo vysláno do uprchlického centra v hamburské městské části Bergedorf, když dostali úřady zprávu, že vypukla bitva mezi dvěma velkými skupinami syrských a afghánských migrantů.

Do bitvy se zapojilo přes 200 uprchlíků, přičemž někteří z nich utrpěli zranění. Policejní mluvčí o tom informoval německou tiskovou agenturu DPA.

Příčina bitvy není jasná, není znám ani rozsah způsobených škod a počet zraněných.

Takový incident se nestal poprvé. Začátkem tohoto týdne propukla v uprchlickém centru v německém městě Kassel obrovská bitka mezi pákistánskými a afghánskými migranty, jejímž následkem bylo 14 zraněných lidí.

Při jiném incidentu, zhruba před měsícem, vyvolal v německém městě Suhl nepokoje syrský uprchlík, když vytrhl z Koránu několik stránek. Informace pochází z portálu  stanice Deutsche Welle.

Přestože takové incidenty jsou – vzhledem k tisícům osob umístěných v uprchlických zařízeních v Německu poměrně vzácné, sdružení německých policistů vyzvalo, aby byly uprchlíci rozdělování podle náboženství a víry, a tak se zabránilo násilí.

Related Posts

About The Author